. Simply click "Moriel Ministries" below to go back to the main site

Arrow up
Arrow down

SEE OUR RESOURCES IN OUR NEW WEBSTORE  – ONLINE! shop.moriel.org

Sermons in Polish
Tools
Typography
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Ulf Ekman przechodzi na rzymski katolicyzm!

Zjechanie na boczny tor Ulf Ekman – taki „Kenneth Copeland Skandynawii” – ogłosił swoją konwersję na rzymski katolicyzm.

 

Ponieważ zawsze był krzewicielem błędów, to nie dostrzegamy większego znaczenia w jego zjechaniu na boczny tor, czyli z jednej szkoły szerzącej błędy i zwiedzenie, do innej. Jednakże, będzie to wspierać plan pierwotnie zapoczątkowany przez Benny’ego Hinna i byłego fundamentalistę, Jacka Van Impe’a oraz Jimmiego i Tammy Bakkerów, a teraz przejęty przez Kennetha Copelanda na polecenie papieża Franciszka, który nie chce osądzać homoseksualizmu jako czegoś złego. To przesuwa także teleewangelistów – kaznodziei sukcesu – do tej samej ligi co rzymski katolicyzm.

Zwiedziony Ruch Słowo Wiary oraz rzymski katolicyzm w rzeczywistości dzielą to samo łoże. Obydwie herezje wypaczają i zniekształcają Słowo Boże wyjęte z kontekstu. W obydwu chodzi tak naprawdę o pieniądze, i w obydwu roi się od skandali, w większości o charakterze moralnym.

James Jacob Prasch

7:42AM (czas wschodnioamerykański) 9/03/2014 autor Jennifer LeClaire

Charismania News

Podczas swojego porannego, niedzielnego nabożeństwa, Ulf Ekman ogłosił, że on i jego żona Birgitta, przechodzą na rzymski katolicyzm.

Ekman jest założycielem församlingen Livets Ord megakościoła Słowo Życia w Uppsali, w Szwecji. Doniesienia prasowe i blogi eksperckie [patrz załącznik: NEWSBREAK from Aletheia.se – Ulf Ekman converts Roman Catholicism.pdf] w Szwecji ujawniają, że zbór był „w części zaszokowany” po wysłuchaniu tego, co zapowiedziano jako „szczególny komunikat”. Temat brzmiał: „Pójdź za Barankiem dokądkolwiek On idzie”.

„Dla Birgitty i dla mnie był to powolny proces, w którym przeszliśmy od odkrywania nowych rzeczy, następnie doceniania tego co odkryliśmy, po zbliżenie się, a nawet naukę od naszych braci chrześcijan” – napisał Ekman na stronie internetowej swojej służby.

http://www.ulfekman.org/default.aspx?idStructure=16641

„Dostrzegliśmy wielką miłość do Jezusa i zdrową teologię opartą na Biblii oraz klasyczne dogmaty. Doświadczyliśmy bogactwa życia sakramentalnego. Dostrzegliśmy także logikę w posiadaniu solidnej struktury kapłaństwa, która utrzymuje wiarę Kościoła i przekazuje ją z pokolenia na pokolenie. Napotkaliśmy etyczną, moralną siłę oraz spójność, które odważyły się stawić czoła powszechnej opinii, a także życzliwość wobec

biednych i słabych. I co niemniej ważne, zetknęliśmy się z przedstawicielami milionów charyzmatycznych katolików i zobaczyliśmy ich żywą wiarę”.

Według blogu i grupy ekspertów (think tank) Aletheia [link poniżej zarówno do wersji w języku szwedzkim jak i angielskim]

http://aletheia.se/2014/03/09/ulf-birgitta-ekman-konverterar-till-katolska-kyrkan/

konwersja Ekmana jest doniesieniem prasowym, które dotyczy stosunkowo dużej części szwedzkiego chrześcijaństwa. Słowo Życia ma około 3000 członków oraz zatrudnia 12 pastorów. W szkółce przy kościele jest około 1000 uczniów. Ekman zapoczątkował również największą w Skandynawii szkołę biblijną, zbudował największy skandynawski wolnostojący budynek kościelny, rozwinął program telewizyjny dostępny na wszystkich kontynentach, nagrywał nauczania, które zostały rozpowszechnione na całym świecie, opublikował książki w 60 językach i silnie promował zaangażowanie na rzecz Izraela.

„Jak zapewne wielu wie, śledziliśmy kroki Ekmana zmierzające w stronę rzymskiego katolicyzmu od 2007 roku, będąc w tym czasie obiektem kpin zarówno ze strony członków jak i przywódców kongregacji, ale również ze strony innych w ramach społeczności chrześcijańskiej w Szwecji” – pisze Andreas Glandberger, który prowadzi grupę ekspertów (think tank). „Na podstawie różnych artykułów, kazań, wypowiedzi, a nawet rodzaju organizacji, które Ekman postanowił wspierać finansowo, zostały ułożone szczegółowe puzzle, w których ostatni element układanki znajduje się teraz na swoim miejscu”.

Glandberger mówił dalej, że „szok, gniew, smutek, rozpacz i zamęt” były wśród reakcji na tę wiadomość. Inni – jak pisze – z ulgą przyjęli fakt, że długotrwały romans Ekmana z Kościołem katolickim został otwarcie skonsumowany, co jest również pomocne w dyskusjach teologicznych.

„Wszystko to było zarówno pociągające, jak i pełne wyzwań” – mówi Ekman. „Było to wyzwanie wobec naszych protestanckich uprzedzeń i zdaliśmy sobie sprawę, że wielokrotnie nie mieliśmy podstaw do naszego krytycyzmu wobec nich [katolików]. Potrzebowaliśmy bliżej poznać katolicką wiarę. To sprawiło, iż zdaliśmy sobie sprawę, że to Jezus Chrystus poprowadził nas do zjednoczenia z Kościołem katolickim”.

Ekman nazywa swoją konwersję „osobistą podróżą” i twierdzi, że nie było jego celem poprowadzenie Słowa Życia w kierunku rzymskiego katolicyzmu czy wspólnego połączenia tego kościoła z Kościołem katolickim. „To byłoby nieuzasadnione” – mówi Ulf Ekman.

Ekman wycofał się z funkcji pastora przełożonego w marcu 2013 roku. Założył i usługiwał we wspólnocie Słowo Życia przez 30 lat, posiadając mandat od Ducha Świętego, aby „wyposażać Mój lud w słowo wiary”.

Film z powyższego kazania można obejrzeć klikając na link poniżej. http://livetsordplay.se/en/play.aspx?idClip=4211&cn=Sunday%20Service

Poniżej informacje o Ulfie Ekmanie oraz kościele Livets Ord cytowane za Wikipedia:

Ulf Ekman (ur. 8 grudnia 1950 roku w Göteborgu) – szwedzki ekspastor, założyciel neozielonoświątkowego kościoła Livets Ord (Słowo Życia), wywodzącego się z nurtu tak zwanego Ruchu Wiary, teolog, misjonarz, konwertyta na katolicyzm, etnograf. W młodości należał do szwedzkiej partii komunistycznej KPML(r). W 1970 roku ukończył szkołę średnią. Następnie studiował etnografię, historię i teologię na Uniwersytecie w Uppsali. W styczniu 1979 roku był ordynowany w luterańskim Kościele Szwecji. Następnie przez kilka lat pracował jako kapelan na Uniwersytecie w Uppsali. Przez rok przebywał w założonej przez Kennetha Hagina Rhema Bible Training Center w Tulsie w stanie Oklahoma. Po powrocie do Uppsali w 1983 roku założył niezależny ewangeliczny

kościół o charakterze neozielonoświątkowym Livets Ord. Przewodził swojej wspólnocie do 2002 roku, kiedy to przekazał przywództwo pastorowi Robertowi Ekhowi, angażując się w działalność misyjną poza Szwecją. Pastor Ekman założył Livets Ord University oraz Word of Life Bible School. Jako misjonarz swojej wspólnoty eklezjalnej Ekman działał w Bangladeszu, Rosji, Armenii, Azerbejdżanie, Tadżykistanie, Albanii, w Izraelu, w Indiach i na Ukrainie. Wraz z Livets Ord organizował coroczne spotkania „Europe Conference”. Jeszcze w czasach ZSRR Ekman głosił kazania dla pentekostalnych wspólnot w ich domach modlitwy i na stadionach. Na Łotwie współpracował z pastorem Aleksiejem Lediajewem z ruchu „New Generation Church”. Współpracując z „New Generation Church”, Livets Ord zakładało wspólnoty wyznaniowe w dużych miastach ZSRR. W marcu 2004 roku oba kościoły zerwały współpracę z powodu różnic doktrynalnych. Pastor Ekman współpracował też z założycielem City Harvest Church w Singapurze, Kongiem Hee. Ostatecznie, pastor Ekman zrezygnował z przywództwa w Livets Ord 3 marca 2013 roku. Na czele wspólnoty stanął Joakim Lundkvist. Dnia 9 marca 2014 roku Ekman ogłosił, że wraz ze swoją żoną Birgittą, ma zamiar przejść na katolicyzm.

Livets Ord (Słowo Życia) – największy neozielonoświątkowy kościół w Szwecji ściśle związany z Ruchem Wiary. Został założony 24 maja 1983 roku przez Ulfa Ekmana w Uppsali. Według jego zwolenników, podstawowym celem Livets Ord jest pomoc wiernym w doświadczeniu wiary oraz oparta na Biblii wiara w uzdrowienie przez modlitwę i inne charyzmaty. Kościół prowadzi szkołę biblijną oraz wysyła misjonarzy do Rosji, na Ukrainę, do Armenii, Azerbejdżanu, Tadżykistanu, Afganistanu, Izraela i Indii.

† † †

image

Newsletter signup
 1. Full Name(*)
  Please type your full name.
 2. E-mail(*)
  Invalid email address.
 3. Address(*)
  Invalid Input
 4. City(*)
  You have to enter a value for the City
 5. Province/County/State(*)
  Invalid Input
 6. Country(*)
  Invalid Input
 7. Post/Zip code(*)
  Invalid Input
 8. +4 US(*)
  Invalid Input
 9. Telephone
  Invalid Input
 10. Your closest Moriel Location(*)
  Invalid Input
 11. are you human?(*)
  are you human? RefreshInvalid Input

Blog by Subject

9/11 Aberrational Theology abortion Abuse Reports Alpha Course Announcements Antichrist antisemitism apologetics Archeology Australia Author backsliding Berit Kjos Bezaleel Bill Alnor Bill Randles Bill Walthall Brian Broderson Buddhism calvary chapel Calvin Smith Canada Catholicism Central and South America Charley Carle Christopher Fisher Church Issues Comforting Those Who Mourn D. E. Isom Dave Royle David Lister D E Isom dental mission Discernment doctrine Ecumenism Elon Morah Elon Moreh Emergent Church End Times End Times Archive eschatology europe Evangelism Evolution False Prophets feminism former gay germany Hare Krishna heresy Hinduism history hizbollah hollywood information In the Land Islam Israel Israel Missions Items of Various Interest Jackie Alnor Jacob Prasch James Jacob Prasch Jan Markell Japan Jehovah's Witnesses jewhatred jezebel joyce meyer Kenya Missions last days Latest News life luther Mexico Mike Gendron Mike Oppenheimer Missions Missions in Rome Moriel japan Mormonism Nessim Muse New Age New Apostolic Reformation News & Info New Zealand Persecution petition Philippine Garbage Dump Children Philip Powell pope Popular Teachers posttrib Prayer Request prayer requests pretrib prewrath pride Prophecy News Purpose Driven Question and Answer Quote of the Day rapture Render to Caesar Ruckmanism russia Sandy Simpsom Scott Noble seal sin South Africa South Africa Missions Steven Boot Tanzania Missions Teaching Testimonies testimony Thailand Toronto, Pensacola & Lakeland Toronto, Pensacola & Lakeland tribulation Uncategorized United Kingdom United States USA Missions Word Faith wrath yeshua

Filter and Search Articles

Articles of note

Holyland Design

If you, your church or your ministry need graphic design, we recommend Holyland Design (who built this site).

Holyland Design