. Simply click "Moriel Ministries" below to go back to the main site

Arrow up
Arrow down

SEE OUR RESOURCES IN OUR NEW WEBSTORE  – ONLINE! shop.moriel.org

Sermons in Polish
Tools
Typography
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Antychryst spotyka fałszywego proroka!

Heretycy i religijni oszuści jednoczą się! Wspólne budowanie Kościoła-nierządnicy.
Papież do Copelanda: katolicy i charyzmatycy muszą się duchowo zjednoczyć!
 

Zmierzamy do jednego światowego połączenia religii, a implikacje tego są zdumiewające. Oto papież Franciszek przekazał wideo-przesłanie ojcu Ruchu Wiary – Kennethowi Copelandowi – wzywając do pojednania między katolikami a charyzmatykami.

„Odnowa między katolikami a charyzmatykami stanowi nadzieję Kościoła”, nawołuje anglikańsko-episkopalny biskup, Tony Palmer, przed grupą rozentuzjazmowanych wyznawców w Kenneth Copeland Ministries. Palmer powiedział, że te słowa są prosto z Watykanu. Przed rozpoczęciem odtwarzania wideo-przesłania od papieża Franciszka skierowanego do Kennetha Copelanda, Palmer powiedział do zebranych: „Kiedy moja żona zobaczyła, że może być katoliczką i jednocześnie być w ruchu charyzmatycznym oraz ewangeliczną chrześcijanką i zielonoświątkowcem i było to całkowicie akceptowane w Kościele katolickim, to powiedziała, że chciałaby ponownie odkryć swoje korzenie w ramach katolickiej kultury. Co też zrobiła”.

Tłum wiwatował, gdy on mówił dalej: „Bracia i siostry, protest Lutra zakończył się. Czy wasz także?”.

Nawet Kenneth Copeland uznaje taki rozwój wypadków za niewiarygodny. Copeland powiedział tak: „Niebo jest tym zachwycone ….. czy wiecie co jest ekscytującego dla mnie? Gdy zaczynaliśmy służbę 47 lat temu, było to niemożliwe”.

Jak może być coś tak niemożliwego? Czy uszy tych, którzy kiedyś byli świadomi zagrożeń związanych z ekumenizmem, nagle zostały szczelnie zamknięte? A co jest jeszcze bardziej obezwładniającego i bolesnego, to reakcja ewangelicznych chrześcijan, którzy wydają się być bardzo zadowoleni z tego bezbożnego sojuszu.

Oto dłuższy zapis tego, co powiedzieli Copeland i Palmer. Należy zauważyć, że około 40 minuty Copeland oraz zgromadzeni, łączą się w modlitwie za „Ojca Świętego”, a następnie oglądamy Tony’ego Palmera nagrywającego wideo-wiadomość zwrotną do papieża Franciszka od samego Kennetha Copelanda.

Poniżej również skrócona wersja oryginalnego przesłania z dodanym polskim tłumaczeniem:

Oto właśnie przesłanie papieża w około 32 minucie nagrania:

Poniżej oryginalny zapis:

„Dwie zasady: kochać Boga ponad wszystko i kochać innych (bliźniego), bo oni są waszymi braćmi lub siostrami. Dzięki tym dwóm zasadom, możemy iść do przodu. Jestem tutaj z moim bratem, moim bratem biskupem, Tonym Palmerem. Jesteśmy przyjaciółmi od lat.

Opowiedział mi o waszej konferencji, o waszym spotkaniu. I mam przyjemność powitać was. Powitanie zarówno radosne, jak i nostalgiczne (z tęsknotą). Radosne, ponieważ sprawia mi radość, że razem przychodzicie, aby uwielbiać Jezusa Chrystusa, jedynego Pana. A także modlić się do Ojca i otrzymać Ducha Świętego. To sprawia mi radość, ponieważ widzimy, że Bóg działa na całym świecie. Nostalgiczne (z tęsknotą), ponieważ ….., ale cóż ….. to się zdarza na naszych przedmieściach, w naszej okolicy, że są rodziny, które się nawzajem kochają i rodziny, które się nie kochają. Rodziny, które się jednoczą i rodziny, które się dzielą. My jesteśmy rodzajem rodziny ….. pozwolę sobie powiedzieć, rozdzielonej, w separacji.

W separacji, ponieważ to grzech nas rozdzielił, wszystkie nasze grzechy. Nieporozumienia w ciągu całej historii. To cała droga grzechów, które wspólnie wszyscy dzieliliśmy. Kogo należy winić? My wszyscy dzielimy tę winę. My wszyscy zgrzeszyliśmy. Jest tylko jeden bezgrzeszny, Pan. Jestem pełen nostalgii (tęsknoty), że to rozdzielenie zbliża się ku końcowi i przynosi nam jedność. Jestem pełen nostalgii (tęsknoty) z powodu tego przyjęcia, że Pismo Święte mówi o tym, gdy bracia Józefa zaczęli cierpieć głód, to udali się do Egiptu, aby zakupić coś do jedzenia.

Poszli kupić. Mieli pieniądze. Ale nie mogli jeść pieniędzy. Ale odnaleźli coś więcej niż pożywienie, odnaleźli swojego brata. Każdy z nas ma walutę. Walutę naszej kultury. Walutę naszej historii. Mamy bardzo wiele bogactw kulturowych i religijnych. I mamy też różne tradycje. Ale musimy spotkać się jako bracia. Musimy razem płakać jak zrobił to Józef. Te łzy zjednoczą nas. Łzy miłości.

Mówię do was jako brat. Mówię do was w prosty sposób. Z radością i nostalgią (tęsknotą). Pozwólmy naszej nostalgii (tęsknocie) rozwijać się, ponieważ to będzie impulsem dla nas, abyśmy znaleźli siebie nawzajem, abyśmy przyjmowali siebie nawzajem. I razem uwielbiali Jezusa Chrystusa jako jedynego Pana historii.

Najmocniej wam dziękuję za wysłuchanie mnie. Bardzo wam dziękuję za to, że umożliwiliście mi mówienie językiem serca. I ja również proszę was o przysługę. Proszę, módlcie się za mnie, ponieważ potrzebuję waszych modlitw. A ja będę się modlił za was. Uczynię to, ale ja potrzebuję waszych modlitw. I módlmy się razem do Pana, aby On zjednoczył nas wszystkich. No dalej, jesteśmy braćmi. Obejmijmy się nawzajem duchowym uściskiem i niech Bóg dokończy dzieło, które rozpoczął. I jest to cud, cud zjednoczenia rozpoczął się.

Słynny włoski autor o nazwisku Manzoni, napisał kiedyś w swojej powieści o prostym człowieku spośród ludu, który pewnego razu powiedział tak: „Nigdy nie widziałem, aby Bóg rozpoczął cud, jednocześnie nie kończąc go”. On ukończy ten cud zjednoczenia. Proszę was, abyście mnie błogosławili i ja błogosławię was. Jak brat brata, ściskam was. Dziękuję”.

James Jacob Prasch

Newsletter signup
 1. Full Name(*)
  Please type your full name.
 2. E-mail(*)
  Invalid email address.
 3. Address(*)
  Invalid Input
 4. City(*)
  You have to enter a value for the City
 5. Province/County/State(*)
  Invalid Input
 6. Country(*)
  Invalid Input
 7. Post/Zip code(*)
  Invalid Input
 8. +4 US(*)
  Invalid Input
 9. Telephone
  Invalid Input
 10. Your closest Moriel Location(*)
  Invalid Input
 11. are you human?(*)
  are you human? RefreshInvalid Input

Blog by Subject

9/11 Aberrational Theology abortion Abuse Reports Alpha Course Announcements Antichrist antisemitism apologetics Archeology Australia Author backsliding Berit Kjos Bezaleel Bill Alnor Bill Randles Bill Walthall Brian Broderson Buddhism calvary chapel Calvin Smith Canada Catholicism Central and South America Charley Carle Christopher Fisher Church Issues Comforting Those Who Mourn D. E. Isom Dave Royle David Lister D E Isom dental mission Discernment doctrine Ecumenism Elon Morah Elon Moreh Emergent Church End Times End Times Archive eschatology europe Evangelism Evolution False Prophets feminism former gay germany Hare Krishna heresy Hinduism history hizbollah hollywood information In the Land Islam Israel Israel Missions Items of Various Interest Jackie Alnor Jacob Prasch James Jacob Prasch Jan Markell Japan Jehovah's Witnesses jewhatred jezebel joyce meyer Kenya Missions last days Latest News life luther Mexico Mike Gendron Mike Oppenheimer Missions Missions in Rome Moriel japan Mormonism Nessim Muse New Age New Apostolic Reformation News & Info New Zealand Persecution petition Philippine Garbage Dump Children Philip Powell pope Popular Teachers posttrib Prayer Request prayer requests pretrib prewrath pride Prophecy News Purpose Driven Question and Answer Quote of the Day rapture Render to Caesar Ruckmanism russia Sandy Simpsom Scott Noble seal sin South Africa South Africa Missions Steven Boot Tanzania Missions Teaching Testimonies testimony Thailand Toronto, Pensacola & Lakeland Toronto, Pensacola & Lakeland tribulation Uncategorized United Kingdom United States USA Missions Word Faith wrath yeshua

Filter and Search Articles

Articles of note

Holyland Design

If you, your church or your ministry need graphic design, we recommend Holyland Design (who built this site).

Holyland Design