Ulf Ekman Converts to Roman Catholicism - Polish

Ulf Ekman przechodzi na rzymski katolicyzm!

Zjechanie na boczny tor Ulf Ekman – taki „Kenneth Copeland Skandynawii” – ogłosił swoją konwersję na rzymski katolicyzm.

 

Ponieważ zawsze był krzewicielem błędów, to nie dostrzegamy większego znaczenia w jego zjechaniu na boczny tor, czyli z jednej szkoły szerzącej błędy i zwiedzenie, do innej. Jednakże, będzie to wspierać plan pierwotnie zapoczątkowany przez Benny’ego Hinna i byłego fundamentalistę, Jacka Van Impe’a oraz Jimmiego i Tammy Bakkerów, a teraz przejęty przez Kennetha Copelanda na polecenie papieża Franciszka, który nie chce osądzać homoseksualizmu jako czegoś złego. To przesuwa także teleewangelistów – kaznodziei sukcesu – do tej samej ligi co rzymski katolicyzm.

Zwiedziony Ruch Słowo Wiary oraz rzymski katolicyzm w rzeczywistości dzielą to samo łoże. Obydwie herezje wypaczają i zniekształcają Słowo Boże wyjęte z kontekstu. W obydwu chodzi tak naprawdę o pieniądze, i w obydwu roi się od skandali, w większości o charakterze moralnym.

James Jacob Prasch

7:42AM (czas wschodnioamerykański) 9/03/2014 autor Jennifer LeClaire

Charismania News

Podczas swojego porannego, niedzielnego nabożeństwa, Ulf Ekman ogłosił, że on i jego żona Birgitta, przechodzą na rzymski katolicyzm.

Ekman jest założycielem församlingen Livets Ord megakościoła Słowo Życia w Uppsali, w Szwecji. Doniesienia prasowe i blogi eksperckie [patrz załącznik: NEWSBREAK from Aletheia.se – Ulf Ekman converts Roman Catholicism.pdf] w Szwecji ujawniają, że zbór był „w części zaszokowany” po wysłuchaniu tego, co zapowiedziano jako „szczególny komunikat”. Temat brzmiał: „Pójdź za Barankiem dokądkolwiek On idzie”.

„Dla Birgitty i dla mnie był to powolny proces, w którym przeszliśmy od odkrywania nowych rzeczy, następnie doceniania tego co odkryliśmy, po zbliżenie się, a nawet naukę od naszych braci chrześcijan” – napisał Ekman na stronie internetowej swojej służby.

http://www.ulfekman.org/default.aspx?idStructure=16641

„Dostrzegliśmy wielką miłość do Jezusa i zdrową teologię opartą na Biblii oraz klasyczne dogmaty. Doświadczyliśmy bogactwa życia sakramentalnego. Dostrzegliśmy także logikę w posiadaniu solidnej struktury kapłaństwa, która utrzymuje wiarę Kościoła i przekazuje ją z pokolenia na pokolenie. Napotkaliśmy etyczną, moralną siłę oraz spójność, które odważyły się stawić czoła powszechnej opinii, a także życzliwość wobec

biednych i słabych. I co niemniej ważne, zetknęliśmy się z przedstawicielami milionów charyzmatycznych katolików i zobaczyliśmy ich żywą wiarę”.

Według blogu i grupy ekspertów (think tank) Aletheia [link poniżej zarówno do wersji w języku szwedzkim jak i angielskim]

http://aletheia.se/2014/03/09/ulf-birgitta-ekman-konverterar-till-katolska-kyrkan/

konwersja Ekmana jest doniesieniem prasowym, które dotyczy stosunkowo dużej części szwedzkiego chrześcijaństwa. Słowo Życia ma około 3000 członków oraz zatrudnia 12 pastorów. W szkółce przy kościele jest około 1000 uczniów. Ekman zapoczątkował również największą w Skandynawii szkołę biblijną, zbudował największy skandynawski wolnostojący budynek kościelny, rozwinął program telewizyjny dostępny na wszystkich kontynentach, nagrywał nauczania, które zostały rozpowszechnione na całym świecie, opublikował książki w 60 językach i silnie promował zaangażowanie na rzecz Izraela.

„Jak zapewne wielu wie, śledziliśmy kroki Ekmana zmierzające w stronę rzymskiego katolicyzmu od 2007 roku, będąc w tym czasie obiektem kpin zarówno ze strony członków jak i przywódców kongregacji, ale również ze strony innych w ramach społeczności chrześcijańskiej w Szwecji” – pisze Andreas Glandberger, który prowadzi grupę ekspertów (think tank). „Na podstawie różnych artykułów, kazań, wypowiedzi, a nawet rodzaju organizacji, które Ekman postanowił wspierać finansowo, zostały ułożone szczegółowe puzzle, w których ostatni element układanki znajduje się teraz na swoim miejscu”.

Glandberger mówił dalej, że „szok, gniew, smutek, rozpacz i zamęt” były wśród reakcji na tę wiadomość. Inni – jak pisze – z ulgą przyjęli fakt, że długotrwały romans Ekmana z Kościołem katolickim został otwarcie skonsumowany, co jest również pomocne w dyskusjach teologicznych.

„Wszystko to było zarówno pociągające, jak i pełne wyzwań” – mówi Ekman. „Było to wyzwanie wobec naszych protestanckich uprzedzeń i zdaliśmy sobie sprawę, że wielokrotnie nie mieliśmy podstaw do naszego krytycyzmu wobec nich [katolików]. Potrzebowaliśmy bliżej poznać katolicką wiarę. To sprawiło, iż zdaliśmy sobie sprawę, że to Jezus Chrystus poprowadził nas do zjednoczenia z Kościołem katolickim”.

Ekman nazywa swoją konwersję „osobistą podróżą” i twierdzi, że nie było jego celem poprowadzenie Słowa Życia w kierunku rzymskiego katolicyzmu czy wspólnego połączenia tego kościoła z Kościołem katolickim. „To byłoby nieuzasadnione” – mówi Ulf Ekman.

Ekman wycofał się z funkcji pastora przełożonego w marcu 2013 roku. Założył i usługiwał we wspólnocie Słowo Życia przez 30 lat, posiadając mandat od Ducha Świętego, aby „wyposażać Mój lud w słowo wiary”.

Film z powyższego kazania można obejrzeć klikając na link poniżej. http://livetsordplay.se/en/play.aspx?idClip=4211&cn=Sunday%20Service

Poniżej informacje o Ulfie Ekmanie oraz kościele Livets Ord cytowane za Wikipedia:

Ulf Ekman (ur. 8 grudnia 1950 roku w Göteborgu) – szwedzki ekspastor, założyciel neozielonoświątkowego kościoła Livets Ord (Słowo Życia), wywodzącego się z nurtu tak zwanego Ruchu Wiary, teolog, misjonarz, konwertyta na katolicyzm, etnograf. W młodości należał do szwedzkiej partii komunistycznej KPML(r). W 1970 roku ukończył szkołę średnią. Następnie studiował etnografię, historię i teologię na Uniwersytecie w Uppsali. W styczniu 1979 roku był ordynowany w luterańskim Kościele Szwecji. Następnie przez kilka lat pracował jako kapelan na Uniwersytecie w Uppsali. Przez rok przebywał w założonej przez Kennetha Hagina Rhema Bible Training Center w Tulsie w stanie Oklahoma. Po powrocie do Uppsali w 1983 roku założył niezależny ewangeliczny

kościół o charakterze neozielonoświątkowym Livets Ord. Przewodził swojej wspólnocie do 2002 roku, kiedy to przekazał przywództwo pastorowi Robertowi Ekhowi, angażując się w działalność misyjną poza Szwecją. Pastor Ekman założył Livets Ord University oraz Word of Life Bible School. Jako misjonarz swojej wspólnoty eklezjalnej Ekman działał w Bangladeszu, Rosji, Armenii, Azerbejdżanie, Tadżykistanie, Albanii, w Izraelu, w Indiach i na Ukrainie. Wraz z Livets Ord organizował coroczne spotkania „Europe Conference”. Jeszcze w czasach ZSRR Ekman głosił kazania dla pentekostalnych wspólnot w ich domach modlitwy i na stadionach. Na Łotwie współpracował z pastorem Aleksiejem Lediajewem z ruchu „New Generation Church”. Współpracując z „New Generation Church”, Livets Ord zakładało wspólnoty wyznaniowe w dużych miastach ZSRR. W marcu 2004 roku oba kościoły zerwały współpracę z powodu różnic doktrynalnych. Pastor Ekman współpracował też z założycielem City Harvest Church w Singapurze, Kongiem Hee. Ostatecznie, pastor Ekman zrezygnował z przywództwa w Livets Ord 3 marca 2013 roku. Na czele wspólnoty stanął Joakim Lundkvist. Dnia 9 marca 2014 roku Ekman ogłosił, że wraz ze swoją żoną Birgittą, ma zamiar przejść na katolicyzm.

Livets Ord (Słowo Życia) – największy neozielonoświątkowy kościół w Szwecji ściśle związany z Ruchem Wiary. Został założony 24 maja 1983 roku przez Ulfa Ekmana w Uppsali. Według jego zwolenników, podstawowym celem Livets Ord jest pomoc wiernym w doświadczeniu wiary oraz oparta na Biblii wiara w uzdrowienie przez modlitwę i inne charyzmaty. Kościół prowadzi szkołę biblijną oraz wysyła misjonarzy do Rosji, na Ukrainę, do Armenii, Azerbejdżanu, Tadżykistanu, Afganistanu, Izraela i Indii.

† † †

image